O svoje tělo se musíme pochopitelně dobře starat, pokud chceme, aby nám dobře a správně na oplátku fungovalo. Jelikož denně vyvíjíme spoustu pohybu a akcí, spotřebováváme tím taky opravdu velké množství energie, kterou nějakým způsobem musíme doplňovat. Asi nejznámějším způsobem je přijímání klasické potravy, ze které si naše tělo přebere a vezme to, co potřebuje, a to co dokáže zpracovat. Každý člověk má pochopitelně jinak nastavený jídelníček a jí podle sebe, proto také každý získává jiné živiny, které jsou obsaženy v jídle, které jí právě samotný jedinec. Některá strava je bohatší například na tuky, některá právě na bílkoviny a některá zase na sacharidy. Naše tělo potřebuje všechny tyto složky, ale jak se říká, všeho také moc škodí, takže je potřeba, dávat si pozor, abyste zbytečně nepřijímali nadměrné množství těchto látek, jelikož se s tím vaše tělo pak nedokáže vypořádat.

Muž s činkami

Dnes se ale společně budeme bavit spíše o bílkovinách, které jsou obsaženy převážně v mase a dalších živočišných produktech. Stravu bohatou právě na bílkoviny, řeší asi nejčastěji lidé, kteří se pohybují ve fitness světě a jejím cílem mít vyrýsovanou a svalnatou postavu. Bílkovina je totiž stavebním kamenem pro tvorbu svalové hmoty.

Medium steak

Sami si můžete všimnout, že například lidé, kteří pravidelně cvičí a snaží se nabrat nějaké svaly, často jedí právě zmiňované maso. Bílkoviny se dají samozřejmě doplňovat i z jiných různých zdrojů, jako jsou například luštěniny, vejce nebo dokonce některá zelenina, jako například špenát. Občas ale není moc času a člověk si někdy nestihne například nachystat svačinu či si připravit jiný chod na zahnání hladu. V tomhle je velikou výhodou takzvané proteinový nápoj, který je často složený převážně ze syrovátky, která obsahuje taky spoustu bílkovin. Příprava je velmi snadná, prášek zamícháte ve vodě či mléku a můžete si vychutnat drink, který vás nejen na nějakou dobu zasytí, ale také si na něm často pochutnáte, jelikož se dělají nejrůznější příchutě.