Každý z nás chce dobře bydlet. Mít spokojené zázemí, kam se vracíme rádi a kde nás čeká možnost relaxace a načerpání nových sil, je nutné. Svět je dnes rychlý a pracovní sféra velmi náročná. Proto mít dobré bydlení se snaží získat každý, kdo chce být úspěšný a spokojený. Ve chvíli, kdy si pořizujeme bydlení, je ale třeba přemýšlet, co bude pro nás výhodné. Ne každé vybavení bytu nebo domu bude dobré pro naše zdraví nebo pro naší peněženku. Na co se tedy zaměřit, abychom byli spokojení a dobře se nám bydlelo?
fialová kytička.jpg
Čistota vzduchu
Je pravda, že můžeme zvolit pračky vzduchu. Ty ale zase odebírají elektřinu, obtěžují bzučením,a výsledek vidíme ve svých peněženkách. Možné je vyzkoušet alternativu jako jsou pokojové rostliny. Určité druhy dokážou vyčistit vzduch lépe, než přístroje. Absorbují toxiny z koberců, nábytku nebo jiných chemikálií, kterým se v domácnosti neubráníme.
Úspora vody
Vana je příjemný relax po náročném dni, vodu to ale v naší domácnosti neušetří. Lépe je volit sprchový kout, kde se stejně kvalitně umyjeme jako ve vaně a vodu ušetříme až na třetinu.
Úspora elektřiny
Vyměňte neekologické žárovky za kompaktní zářivky. Mají až desetkrát delší životnost a  spotřeba energie je ve srovnání daleko menší. Instalací pohybových čidel pak zařídíme, aby nikde nesvítilo zbytečně.
Únik tepla
Každý by chtěl mít takové bydlení, aby se zde v zimě co nejlépe ohřál a za co nejmenší peníz. První, po čem sáhneme, by mělo být utěsnění dveří, volit správný druh oken a pomyslet i na únik tepla střechou. Tan bývá velmi opomíjený, ale zdaleka ne zanedbatelný. Pokud můžeme, volme všechny materiály v bytě nebo domě tak, aby byly izolující.
slunce za žaluziemi.jpg
Zamezení vstupu horka do objektu
Izolace pro udržení tepla je nutná nejen pro udržení teploty v objektu, ale je také třeba dbát, aby se objekt zbytečně nevyhříval při horkých dnech a my pak museli zpětně používat klimatizaci. Nejlépe tak učiníme instalací venkovních  žaluzií do oken. Dobře izolované zdi jsou také cestou, jak v parném létě mít v domě příjemný chládek bez použití klimatizací.