Každý člověk, který se chce pojistit, nebo má ze zákona povinnost se pojistit, má hned několik možností, jak to udělat.
Může si na internetu vyhledávat informace o pojištění, které potřebuje, jaké má podmínky u jednotlivých pojišťoven. Může dané pojišťovny jednu po druhé obejít a v každé si nechat udělat nabídku, ale to je metoda velmi náročná na čas a trpělivost si poté procházet podmínky každé nabídky.
Možností, kterou lidé často využívají, jsou služby pojišťovacích poradců, nebo agentů, kteří mají v nabídce hned několik pojišťoven a jejich produktů.
dům na dlani
Po sezení, kdy zjistí, co potřebujete, Vám vypracují několik možností řešení, vysvětlí Vám výhody a nevýhody každého z řešení a následně, na místě, které si sami zvolíte, s Vámi uzavře danou smlouvu klidně u Vás v obývacím pokoji, pro Vaše pohodlí. Jistě Vám také všímavě nabídne nějaké další služby a Vy z radosti, že máte svůj problém vyřešený a v kulisách hovoru o něčem úplně jiném, uzavřete ještě další smlouvy, které pro Vás jsou nevýhodné a  vyvázat se z nich se rovná výkonu dobrého kouzelníka.
Ne všichni pojišťovací zprostředkovatelé jsou stejní, to je skutečnost, kterou musím uznat, ale v konečném důsledku jsou živi z provizí, které mají za smlouvy, které uzavřou. Ti v lepší z nich, se Vám jednou za čas ozvou a zeptají se Vás, jak se máte, zda něco nového potřebujete nebo v blízké budoucnosti budete potřebovat a následně při záporné odpovědi, Vám dají pokoj.
velká rodina
Pojišťovací služby tedy poskytují nejen jednotlivé pojišťovny a jejich zástupci, ale také pojišťovací agenti, kteří pracují pro více pojišťoven zároveň. Jistě jste se s nimi ve svém životě již mnohokrát setkali a složitě se jich zbavovali, protože byli jako pijavice, co se přicucne a pustí až po té, co dostane to, co chce. Od těch se držte raději co nejdále, protože jim záleží pouze na vlastním prospěchu.