Pes je skvělý společník, který s Vámi bude radostně trávit čas. Akita Inu je populární rasa, s kterou můžete opravdu zazářit na spoustě různých soutěží.

Pořízení nového pejska

Pečujte o něj

Rodiny i jednotlivci si pořizují čtyřnohého společníka v podobě pejska, protože s ním si opravdu užijete spoustu nádherných okamžiků. Nejčastěji se volí štěňata, protože s ním jsme od mala, takže si na nás zvykne a můžeme jej vychovávat a cvičit. Již před pořízením musíme myslet na to, že je to skutečně dost velká starost, protože pes musí mít vhodné prostředí, a hlavně se o něj musíme starat, takže jej krmit, hrát si s ním, chodit na procházky, cvičit a tak dále.

ležící pes

Hned jakmile si s štěně pořídíme musíme myslet na správnou stravu a její správné podávání. Již před tím je dobré mít zajištěný pelíšek či boudu. Že začátku musíme počítat s tím, že štěně si bude chtít hrát a kousat. Také potřebuje svůj klid k dostatku spánku. Jakmile dosáhne věku dvou měsíců, tak je dobré začít se základním výcvikem, aby se postupně pes učil základní povely, což je důležité pro spokojené vzájemné soužití psa i pána. Počítejte s tím, že tento mazlíček zabere dost času.

Plemena

Většinu lidí zajímá to, co z pejska vyroste, protože každý žijeme někde jinde a máme jiný životní styl. Taková rodina bude většinou chtít mazla, který má rád děti, ale zároveň pohlídá dům. Na druhou stranu třeba mladý člověk bude chtít aktivnějšího společníka, který s ním bude cestovat po výletech. Nejmenší jistotu, máme u oříšků třeba z útulku, protože u nich se můžeme jenom domnívat, co z nich jednou bude. O dost lépe jsme na tom se kříženci. Posledním typem jsou čistokrevní pejsci, kdy daná rasa má určitý vzhled, povahu, chování a tak dále.

nošení pejska

Vhodným společníkem, který udělá parádu i na soutěžích je Akita Inu. Jestliže zaujme i Vás a rádi byste si jej pořídili, tak nemusíme štěňátko složitě shánět, protože je tu portál Akita Inu na prodej Kenichiai, kam dávají majitelé štěňat přímo inzeráty. Tento web se přímo zaměřuje na tohle plemeno, takže tu nalezneme všemožné soutěže, fotografie a tak dále, což potvrzuje jeho úspěšnost.