Před pár dny jsem navštívila obrovský second hand v Ostravě. Nakoupila jsem si pár krásných kousků, které se staly mými oblíbenými. Většinou nakupuji v normálních obchodech, ale sem tam zavítám do „trift shopu“. Vždy objevím něco, co si získá mé srdce. A chtěla bych i Vám sepsat, proč nakupování v sekáči není vůbec špatné.

prodej mikin

1. Cena

Pro někoho, kdo miluje střídat oblečení, tak jako já, je tato forma získávání oblečení ta nejlevnější. Ceny se pohybují od 29,- do 80,-, takže můžete koupit opravdu hodně kousků za velmi nízkou cenu. Zvlášť, když chcete saka, bundy, vesty, džíny, protože ty bývají v mnoha nákupních centrech předražené. Hlavně když chcete obměnit šatník, tak se to vyplatí. Stane se, že si koupíte něco drahého, co vytáhnete jen jednou a pak Vám to leží ve skříni. Proto je dobré se second handům nevyhýbat.

 

2. Šetříme přírodu

Tím, že sháníme oděvy, které nosil už někdo před námi, tak zabraňujeme plýtvání a tím i vyrábění nového oblečení. Sama všechno, co už nenosím, dám na charitu nebo někomu známému, kdo vím, že věci ještě využije.

 

3. Neokoukané trendy

V second handu lze najít trendy, které na ulici jen tak neuvidíte. Budou to overaly, barevné košile, topy se zajímavými střihy, květované šaty a mnoho dalšího. Hlavně jsou to kousky, které nebude mít kolegyně v práci.

děvče na nákupu

Na objevování nových věcí si vyhraďte dostatek času, jinak v té hromadě nic nenajdete. Doporučuji do trift shopu zavítat brzkých hodinách, jinak se kvůli lidem, oblíbené nakupování stane otravnou záležitostí. Pokud ještě nemáte svou velikost v oku, raději si věci vyzkoušejte. I když už se v některých sekáčích nové zboží pere, pro jistotu si ho ještě přeperu doma. Nejlepší na tom asi je, že můžete sehnat naprosto nádherné věci, které vypadají jako nové a to za pár korun. Zkuste taky jeden sekáč navštívit a uvidíte, že se to vyplatí.