Dnes je situace taková, že se rodina, žijící mimo velké město, bez auta jen těžko obejde. Vlaková a autobusová spojení nefungují zrovna ideálně a dostat se někde z vesnice včas do práce nebo na nějakou konkrétní hodinu k doktorovi, s dětmi na trénink a podobně, to je bez auta skoro nemožné. Často je také nejedná jen o jedno auto na rodinu, ale minimálně o dvě, aby se manželé byli schopni pohybovat a jezdit za svými povinnostmi a zábavou nezávisle na sobě. Je to samozřejmě také finančně nákladné.
vw camper u moře.jpg
Platit benzín, provoz auta, náklady na údržbu a povinné ručení, to nejsou zanedbatelné částky v rodinném rozpočtu. Možná i proto se mnozí těší na auta s autopilotem, která si prostě jen zavoláme jako taxík ve chvíli, kdy je budeme potřebovat a ony nás dopraví na místo určení.
I dnes si ale musíme zavolat občas na pomoc jiné auto, když jsme v úzkých. Může se jednat o taxík, pokud jsme se rozhodli trochu hýřit a popít s přáteli alkohol a potřebujeme se dostat domů. Nebo si půjčíme auto v zemi, kam jsme se vydali letecky na dovolenou a chceme blíže poznat její krásy. Doma si můžeme zapůjčit třeba karavan různé velikosti a vybavení a vyrazit s ním na dovolenou po Čechách nebo do zahraničí. Tuto variantu volí dnes mnoho českých rodin. Jsou mobilní a ušetří přitom za ubytování a karavany nabízejí zároveň dostatek prostoru i všechno potřebné vybavení. V zahraničí si je lidé častěji kupují, ale pro našince je to dost drahý špás. Využije karavan tak maximálně jednou, dvakrát ročně. I když existují i výjimky.
červená stodola.jpg
A pak jsou životní situace, jako třeba stěhování nebo zařizování domácnosti, kdy potřebujeme větší vozidlo na přepravu nábytku nebo materiálu a můžeme zavítat do půjčovny dodávek a vybavit se na nezbytně dlouhou dobu vozem tam. Možnosti tu prostě jsou pro všechny možné situace a my naštěstí nemusíme vlastnit všechno.