Pokud chcete mít svůj dům kompletní, tak nesmíte zapomínat také na plot. Ten, nejen vyměřuje hranici pozemku, ale také zabraňuje odcizení věcí ze zahrady. Pokud plot nemáte, měli byste ho co nejdříve pořídit a to proto, abyste těmto nepříjemnostem předešli. V dnešní době se hojně využívají ploty dřevěné, pletivové, ale také betonové ploty Plzeň Montazmpc.

Plot (5)

Ploty dřevěné byly hojně využívané v minulých dobách a to díky rychlé instalaci a také levné ceně. V dnešní době už se s nimi setkáváme spíše u starších domů, či u horských chat. Dřevo se v dnešní době používá spíše jako doplněk, či na výstavbu pergol a do výplní betonových plotů. Velkou nevýhodou dřeva je neustálé ošetřování lakem a lazurou, aby vydržel dlouhé roky.

Plot pletivový je nejčastější variantou, se kterou se můžete potkat. Jeho velká obliba je především v rychlé realizaci a poměrně nízké ceně. Ve většině případů je plot opatřen i vkusnou brankou a dá se přidat ostnatý drát proti zlodějům. Plot i bez ošetřování vydrží dlouhé roky a zajišťuje částečné soukromí, které lze zlepšit vysázením porostu za plot, či sítěmi.

Plot (21)

Plot betonový zaručeně předčí dvě zmíněné varianty. Díky jeho vlastnostem je asi nejvhodnějším plotem pro jakékoliv oplocení. Jeho výška může mít až 3 metry a můžete si vybrat z mnoha výplní a dekorů. Poskytuje také naprosté soukromí a jeho realizace je rychlá a snadné. Během roku se o plot nemusíte ani nijak starat a i tak Vám vydrží dlouhé desítky let. Na plot však nepotřebujete žádné stavební povolení a zamezuje vniknutí zvěře a zlodějů. Dále nabízí protihlukovou a povětrnostní bariéru a lze s ním oplotit jakkoliv dlouhý pozemek.

Pokud tedy sháníte plot, který Vám vydrží dlouhé generace, tak vsaďte na beton. Zaručeně se Vám bude líbit a i Vaše děti ho nebudou muset během let měnit. Proto neváhejte a pořiďte si plot už nyní.