Celá řada lidí vlastní nějakou nemovitost, kterou mají pro sebe – tedy vlastní svůj byt nebo i domek někde za městem. Ovšem existuje také menší skupina lidí, kteří kupují domy a byty a mají je pro účely svého podnikání, nebo jej chtějí pronajímat nebo tam chtějí dělat něco jiného. Těch využití nemovitostí je spousta, a pakliže jste jeden z těch šťastlivců, který má něco takového, tak se do toho hrdě pusťte a vůbec se na nic neohlížejte, držet nemovitost je to nejcennější, co se vám může dostat a pakliže se o nemovitost dobře staráte, máte vystaráno na pěkný důchod!

banner-995563_640

  1. Daně a poplatky

Nezapomeňte, že z každé nemovitosti musíte odvádět daň státu. Jedná se o něco, co by v dvacátém prvním století nemělo co dělat, ale jak je vidno, zákonodárce se ještě nějak nemá k tomu, aby daň z nemovitostí zrušil. Alespoň se tedy v roce 2020 sáhlo k tomu, že se konečně zrušila daň z nabytí nemovitosti, která byla naprostým prohřeškem proti lidskosti.

mark-516279_640

  1. Opravy a rekonstrukce

Nemovitost časem upadá a musíte do ní neustále vrážet peníze, jinak se vám rozpadne ihned. Mnohdy je třeba rozsáhlých rekonstrukcí a málokdo si něco takového může dovolit. Pakliže se přitom jedná o objekt důležitý pro vaše podnikání nebo i život, nákladům na opravy se nevyhnete – zkrátka pořád je co opravovat.

  1. Péče o smlouvy

Pakliže nemovitost pronajímáte, neustále se o to musíte starat. Jestli nájemci plátí, včas a řádně, jestli tam nedojde k porušení, jestli je třeba něco dodělat či zařídit, komunikovat. Takové věci se dělají často a je až zarážející, že si spousta lidí myslí, jak je jednoduché nemovitost pronajmout a už se nestarat. Jenomže o nemovitost se musíte starat a to je kámen úrazu.

Pakliže vám z toho už teď jde hlava kolem, využijte našich služeb. Správa nemovitostí Brno Střed je tu pro vás, abychom vám pomohli a vy si tak mohli vašeho vlastnictví užívat i nadále.