Cvičení z domova je čím dál oblíbenější. Rozhodli jste se tedy i vy připojit se k tomuto fenoménu? Pokud ano, určitě byste předem měli vědět, jaké základní vybavení k tomu potřebujete. Pokud tedy nevíte, pokračujte ve čtení! Společně si totiž povíme ty nejzákladnější věci, bez kterých cvičení z domova bude nejenže nepohodlné, ale často i zdraví nebezpečné.

podložka na cvičení

První věcí, která by vám určitě neměla chybět, je gymnastický míč Cvicdom. Gymnastický míč je totiž výborná cvičební pomůcka především pro těhotné ženy. Ocení ho také ti, kteří mají problémy se zády. Pokud jej totiž použijete místo židle a budete na něm sedět například u počítače, spálíte hned několik kalorií navíc. Pokud máte navíc děti, určitě tuto vaši cvičební pomůcku ocení i ony – není totiž nic zábavnějšího, než pořádat dostihy na skákacím míči.

cvičící žena

Kromě gymnastického míče určitě oceníte i podložku na cvičení. Tu si pořizují lidí především z bezpečnostních důvodů. Pokud byste se rozhodli cvičit na obyčejné dece, snadno vám ujede a vy spadnete – což se vám s protiskluzovou podložkou nikdy nemůže stát. Navíc cvičební podložky mají své opodstatnění i během cvičení jógy. Různé polohy jsou pohodlnější a nejde na vás chlad od země. Předcházíte tak i nemocem močového měchýře.

Kromě již zmíněného se vám bude určitě hodit i speciální cvičební úbor. Speciální trička na cvičení jsou ušité z látek, které výborně absorbují pot. Nikdy po vás tak nebudou stékat kapičky potu. Ženy by pak určitě měli investovat i do sportovní podprsenky. Ta totiž prsa pevně obepne a cvičení nebude bolestivé. Navíc tento typ podprsenek má pevná a široká ramínka, která vám nebudou padat. V průběhu cvičení si tak nebudete muset neustále spravovat ramínka ani jinak upravovat košíčky. Zkrátka tyto podprsenky si lidé kupují především kvůli pohodlí. Výhodou jsou i speciální protiskluzové boty.