Zaměření webu
Není těžší zločin, než vzít život jinému člověku – a to ať už z hlediska morálky, nebo paragrafů. Především v případě několikanásobné vraždy jde o téma, které lidstvo od nepaměti děsilo i fascinovalo zároveň – a především vzbuzovalo nepříjemnou otázku, proč se z člověka stane v tomto ohledu predátor.
Autor tohoto webu si neklade za cíl nic menšího, než s využitím všemožných zdrojů poskytnout čtenáři komplexní a pravdivý obraz života těch nejhorších zločinců. Ne pochopit, ne omlouvat a už vůbec ne glorifikovat.
pouta od policie.jpg
Co tu najdete
·        Teorie – rozdíly mezi sériovým a masovým vrahem, postupy při vyšetřování, reálie z období života a působení zločinců
·        Životopisy – velmi podrobné a ozdrojované, uvedené do souvislostí s výchovou, mládím a sociálním prostředím
·        Fotografie a videa s touto tématikou
·        Recenze knih a filmů s krimi zaměřením
·        Aktuální zprávyze světa zločinu tak, jak proběhly tiskem
·        Diskusní fórum
místo činu.jpg

Velkým plusem je to, že každé téma je zpracováno skutečně vyčerpávajícím způsobem, takže nejste nuceni dohledávat podrobnosti na jiných webech. Úměrná tomu je samozřejmě i délka každého článku včetně jeho příloh, nicméně v případě, že chcete jít spolu s autorem skutečně do hloubky, ji spíš přivítáte.
Při popisu zločinů se nešetří ani drastičtějšími detaily, takže rozhodně nejde o čtení k odpolednímu čaji pro slabší povahy. Na rozdíl od bulvárněji laděných stránek tu ale není vykreslení brutality účelem, ale prostředkem k vykreslení každé kauzy.
vrah s kudlou.jpg
Pojetí násilí
Zatímco v online světě je násilí něčím, čemu jsme už více či méně přivykli, v reálném světě je to přece jen něco úplně jiného. Na webu Serialkillers je právě z toho důvodu věnován dostatečný prostor obětem a jejich pozůstalým – aby si každý čtenář uvědomil, že každý zdokumentovaný násilný skutek je především lidskou tragédií, která může potkat kohokoliv a nikdy úplně nepřebolí. A právě tímto pojetím je tato stránka výjimečná a děsivější než ostatní.