Jak si správně vybrat?
V první řadě je důležité si rozmyslet, kam koberec chcete umístit. Do obýváku se hodí úplně jiný styl koberce než do předsíně či dětského pokoje. Na trhu je dnes velké množství koberců, stačí si vybrat. Při výběru Vám může pomoci obrázkové značení, které se nachází na rubové straně. Jsou zde záznamy o tom, jakou nosnost koberec vydrží nebo do jakého interiéru je vhodný. Také je zde označen materiál, který byl na výrobu použit – přírodní nebo syntetické vlákno. Nejvíce oblíbené jsou koberce z nylonu nebo polypropylenu. Jejich výhoda je nízká cena, snadná údržba a barevná stálost.
pokoj dívky
Kusový koberec
V dnešní době jsou nejvíce oblíbené kusové koberce, které se mohou dát do jakéhokoliv interiéru a vždy vypadají dobře. Zkrátka tyto koberce nikdy nezklamou! Nejenže jsou velmi praktické, ale slouží i jako designový kousek. Sháníte koberec do dětského pokoje s barevnými motivy, aby bylo Vaší ratolesti stále do smíchu? Nebo si chcete prostě jen zútulnit obývací pokoj? V obou případech je kusový koberec ideální volba. Pak už se stačí jen rozhodnou, jestli chcete koberec s kratším vlasem či delším, který vyžaduje častější vysávání.
pokoj chlapce
Metrážový koberec
Tento typ koberce je vhodný především do místností, které chcete opravdu zateplit a pobýváte v nich většinu času např. ložnice, dětský pokoj nebo obývák. Nemusíte se bát, že Vám bude při ranním vstávání zima na nohy, a dětem bude také příjemné teplo, až si budou hrát na zemi. Celoplošný koberec se také hodí do místností, kde potřebujete na zemi zakrýt drobné nerovnosti. Výrobci nabízejí opravdu velké množství tohoto zboží, stačí si vybrat! Pokud se rozhodnete pro metrážový koberec, budete si muset trochu připlatit. Přece jenom zakrývá celou plochu místnosti, takže se i vyšší cena dá očekávat. Na druhou stranu však dodá Vašemu bytu šmrnc, a ještě Vás ve chmurném počasí pořádně zahřeje.