Překvapivé je, že pokud vyrazíte na Slovensko nebo do Chorvatska, i tam poznáte oproti loňsku rozdíl.
Ptáte se, jak je to možné?
Protože ekonomická situace u nás je stále lepší a lepší, mzdy se zvyšují, nezaměstnanost stále klesá, Češi více cestují a tráví své dovolené mimo naši zemi, tedy v zahraničí. Tím, že koruna posílila a zvedla tak svoji kupní sílu, můžeme v zahraničí nyní více peněz vydávat.
část města
Na co má ještě vliv posílení koruny?
Protože jak bylo uvedeno, Češi mohou díky posílení koruny více cestovat, je již v tuto chvíli jasné, že nárůst lidí, kteří vycestují na dovolenou do zahraničí bude v letošním roce markantní. Minimálně v první polovině roku zaznamenali cestovní kanceláře o čtvrtinu vyšší nárůst oproti loňskému roce. Samozřejmě opět vědou levnější destinace jako je Turecko. Je logické, že tomu tak je, protože proti destinacím jako je třeba Řecko či Španělsko, které jsou dalšími oblíbenými destinacemi, si drzí nejen nízké ceny v místě, jak už bylo zmíněno, ale má také příznivé ceny samotných zájezdů. Důvodem však, proč na takto levnější zájezdy Češi jezdí, je vysoká kvalita služeb.
maďarská měna
Kde můžeme nejvíce ušetřit?
Stejně jako v předchozích letech, i letos nás nejlépe vyjdou státy ze severu Afriky, jako jsou zmiňované země Tunisko a Egypt a dále samozřejmě Turecko.
Můžeme se však zaradovat, protože je pozitivní, že nejen v uvedených zemích klesnou i pro nás ceny.  Z těch, které jsme ještě nezmiňovali, to jsou například tedy Maďarsko, Itálie, Německo, Francie a Bulharsko.
pyramidy v Egyptě
Jak je možné, že ceny se takto změnily?
Země, kde jsou pro nás ceny nejvýhodnější, respektive nejvíce oproti loňsku klesly, tedy Egypt, Turecko a Tunis, jsou země, kde dlouhodobě klesají hodnoty domácích cen a rychle rostou ceny spotřebitelské. Na to má vliv nejen nestabilní bezpečnostní situace a celková politická nestabilita, ale také pokles dolaru vůči euru.