Disneyland

       Kdo by se nechtěl potkat tváří v tvář s Mickey Mousem, Minnie, Petrem Panem, Růženkou, Sněhurkou nebo psem Plutem? Možná ne Vy, ale Vaše děti je vidět rozhodně musí! Navštivte proto nejznámější zábavní park na světě, Disneyland. Jedná se o nejpůvodnější park, z roku 1955, kterým se inspirovali další disneylandovské parky. Čeká Vás sice dlouhá cesta do kalifornského Anaheimu, ale pak budete moct říkat, že jste jedněmi z více než 500 miliónů lidí, kteří park navštívili.
disneyland v prosinci

Disneyland Hongkong a Šanghaj

·         Kouzlu zábavního parku Disneyland podlehly také asijské státy. V Číně se nachází rovnou dva. Ve srovnání s ostatními se jedná o relativně nově vybudované parky. Hongkong Disneyland byl otevřen v roce 2005 a Šanghaj Disneyland dokonce až v roce 2016. Jejich krátkodobé působení jim ovšem neubírá na kvalitě. Naopak, najdeme v nich i některé části, které se v jiných parcích nenachází, jako je například „Jeskyně pokladů“.

Disneyland Tokio

·         Dalším asijským zábavním parkem je Disneyland Tokio, který byl uveden do provozu roku 1983 a je unikátní především tím, že byl vybudován na místě vysušeného moře. Velkým lákadlem se staly každoroční disneylandovské Vánoce, kdy se děti mohou těšit na vánoční průvody se Santa Clausem nebo vánoční show, jako je například oblíbená světelná. Na své si tentokrát přijdou i rodiče, jelikož součástí programu je i velkolepý ohňostroj.
disneyland paříž

Eurodisneyland

·         Pokud se Vám nechce vážit tak dlouhou cestu, nezoufejte! Můžete své děti vzít do Disneylandu v Paříži, který je funkční od roku 1992, a kde si užijete neméně zábavy. Najdete zde rybku Nemo nebo třeba krysáka Remyho. Také můžete navštívit svět pohádek, proklestit se džunglí nebo se prohnat na hřebci Divokým západem. Vzhledem k tomu, že velké množství návštěvníků mnohdy zablokuje dopravu, se zdá, že výlet sem opravdu stojí za to!