Snad každá žena má doma nejméně jeden pár společenských bot, které jsou krásné, pyšní se vysokými podpatky a nedá se v nich vydržet celý večer. Jehlové podpatky jsou půvabné a elegantní, ale máme za krásu platit diskomfortem? Potřebujeme se celý den pohybovat po městě, a přitom neskončit večer s otoky nohou. Tomu můžeme předejít vhodně zvolenou obuví.  Sportovní boty se ale nehodí ke každému outfitu a kompromis v podobě dvojí obuvi – tenisky na ulici, lodičky do kanceláře – také není řešením.
oranžové boty
Na kombinaci stylů jsme zvyklí a už několik let jí oživujeme své šatníky. Stejně samozřejmě jako si dnes bereme tenisky k romantickým šatům či sukni, bez váhání zvolíme lodičky na nízkém podpatku jako doplněk k džínům. Oblíbený je blokový nebo kulatý široký podpatek. Je stabilní, dobře se na něm chodí, ale někomu nemusí připadat slušivý.
Po letech v ústraní se na výsluní vrátily nízké podpatky kitten heels, které spojují půvab lodiček s komfortem tenisek. Krásně doplní džíny nebo elegantní kalhoty v délce ke kotníkům. Oba typy podpatků sluší i kotníčkové obuvi. Populární nazouváky, lodičky na nízkém podpatku a s otevřenou patou, nosí už řada celebrit. Inspirujte se jejich stylem!
Semišové lodičky budou i na nízkém podpatku vypadat neobyčejně šik. Klasické kožené lodičky jsou nadčasovou záležitostí, hodí se ke každé příležitosti a na výšce podpatku až tak nezáleží. Důležité je, aby se v nich žena cítila pohodlně. V černém, tmavě modrém nebo béžovém provedení by měly být stálicí našeho botníku, ale neškodí pořídit si sem tam i barevně výraznější nebo extravagantní kousek.
široké podpadky
Opravdový komfort zažijete v mokasínech, střevících a nazouvácích na plochém podpatku. Chcete‑li zdůraznit slavnostní ráz či výjimečnou příležitost, sáhněte po metalickém provedení. Věčným a vděčným evergreenem jsou zvířecí vzory, ale chybu neuděláte ani s mašlí nebo výraznou přezkou. S takovými botami bude váš outfit opravdu stylový.