Docílit dokonale čisté a průzračné vody v bazénu se někdy zdá být téměř nemožným. Pokud se bazén využívá, tak se do vody neustále dostávají kousky trávy na nohou dětí, někdy také písek či hlína a co teprve listí ze stromů a co teprve létající hmyz. A to jsou pouze viditelné mechanické nečistoty, kterých si všimnete na první pohled, ale často už si neuvědomujeme, že se v bazénové vody také usazují zbytky opalovacího krému a spousta dalších nečistot a látek, které se do bazénové vody dostanou na tělech koupajících.

duny

Mechanických nečistot se můžete zbavit za pomocí síťky, ale tento proces je velmi zdlouhavý a nikdy z bazénové vody nevylovíte úplně všechno. Opravdu spolehlivým pomocníkem je v tomto případě kvalitní filtrace, a pokud chcete, aby i tento pomocník dobře fungoval je zapotřebí jej naplnit kvalitním a spolehlivým sorpčním materiálem. Písek do pískové filtrace je tím nejspolehlivějším a nejvyužívanějším sorpčním materiálem, který Vám pomůže docílit opravdu čisté a průzračné vody.

Při pořizování písku si nejdříve dobře prostudujte pokyny k Vaší pískové filtraci, abyste pořídili správný druh. Ano, i tento sorpční materiál lze totiž pořídit v různé zrnitosti, což znamená v různé velikosti zrn a vy musíte znát požadavky Vašeho přístroje, abyste pořídili správnou zrnitost a aby Váš pomocník mohl opravdu správně fungovat. Díky ostrým hranám zrnek se mechanické nečistoty zadržují ve filtraci a nemohou se tak vrátit zpátky do bazénové vody.

filtrace

Nezapomínejte tento sorpční materiál pravidelně měnit, protože jakmile se zrnka ohladí, nemohou správně fungovat a zadržovat tak nečistoty. V naší široké nabídce najdete vysoce kvalitní sorpční materiál, díky kterému jistě i Váš bazén dosáhne dokonalé čistoty a průzračné vody. Spolehněte se na naše přípravky a užívejte si vodních radovánek bez starostí o péči o bazén.