Máte chuť rozjet vlastní podnikání, ale odrazuje vás od toho nekonečné papírování, dlouhé návštěvy úřadů a hromady právních předpisů, které potřebujete zvládnout při jejím založení? Pak by právě pro vás mohlo být tím ideálním začátkem, když za vás založení firmy s.r.o. vyřídí zkušení specialisté. Dnes už můžete veškeré počáteční nepříjemnosti delegovat na lidi, kteří své práci dokonale rozumí a můžete si tak být jisti tím, že vše proběhne naprosto bez komplikací, a především, že váš start bude maximálně úspěšný. Vždyť to všichni víme – chyby, které člověk udělá hned na začátku, jsou ty nejhorší, neboť mu budou posléze neustále komplikovat život. Tak proč nezačít jak jen to jde nejlépe? Svěřte založení své firmy profesionálům, a nebudete toho litovat.
veselý plakát.jpg

Možná právě uvažujete nad tím, že byste si mohli celý proces značně zjednodušit tím, že místo podnikání v podobě právnické osoby budete podnikat jako fyzická osoba se živnostenským oprávněním. Ovšem pozor, vyplatí se to dobře uvážit. Podnikání právnických osob je totiž v mnoha ohledech výhodnější, a to jak z hlediska přístupu do veřejných výběrových řízení, tak z hlediska daňových výhod. Ovšem asi tím nejdůležitějším rozdílem je to, že jako právnická osoba efektivně ochráníte svůj soukromý majetek. Pokud by se totiž vaše firma dostala do potíží, tak v takovém případě je váš soukromý majetek v bezpečí. Ovšem v případě podnikání fyzických osob něco podobného neplatí. Takže vzhledem k tomu, že základní kapitál firmy s.r.o. začíná již na jedné koruně, se to jednoznačně vyplatí.
graf na pc a tabletu.png
Zapomenout byste ovšem neměli ani na další důležitou věc. Pokud založení své firmy svěříte někomu druhému, tak budete mít na začátku dostatek času, abyste se soustředili na hromadu dalších důležitých úkonů, které musíte uskutečnit. Budete si muset zvolit sídlo podnikání, pořídit si všechno důležité vybavení, sjednat si půjčku u banky, a udělat ještě mnoho a mnoho zásadních kroků, bez kterých se při rozjezdu svého podnikání neobejdete.