Mnoho dívek je schopno udělat doopravdy všechno pro nový mobilní telefon. Mezi mladými lidmi je totiž nový a drahý mobilní telefon vizitkou, která popisuje jejich postavení ve společnosti. Generace mladých lidí narozených po roce 1983 je nazývána generací Y, která je specifická přehnanou, až nezdravou závislostí na elektronice.
hodiny na displeji.jpg
Je známý jeden případ, ve kterém mladá dívka nabízela své panenství za nový IPhone 8 (nebo za peněžní sumu, za kterou by si tento telefon zakoupila). Naštěstí si tohoto inzerátu všimla jedna slečna, která je slavnou youtuberkou a najala si muže, které mladou dívku vystrašili tak, že už ji pravděpodobně nikdy nic podobného nenapadne. Je tohle normální?
Proč je tak moderní mít ten nejnovější model? Když jsou to přeci neskutečně velké náklady v poměrně častých intervalech. Cena nejnovějšího IPhone při jeho vydání je 30 000 korun českých, což je více, než je průměrná měsíční česká výplata. I přes to lze vidět mnoho lidí (a co hůře – mnoho dětí, kterým přístroj koupili rodiče), kteří toto zařízení vlastní.
Občas se ale stane, že mobilní telefon odejde sám od sebe díky opotřebení. Je jasné, že elektronika je časem zastaralá a mobilní telefon začne být pomalý a zasekávat se. Způsobem, jak prodloužit dobu životnosti je údržba a šetrné zacházení. Je jasné, že když někomu padá pravidelně mobilní telefon na zem, tak vydrží kratší dobu než mobilní telefon někoho, komu na zem nepadá vůbec.
úspěch podnikatele.jpg
Závěrem napíši, že není potřeba mít nejnovější telefon a je hloupé si ho pořizovat jen proto, aby na vás lidi koukali jinak, protože toto je doopravdy hloupé a umožňuje to firmám zvyšovaní prodejních cen jimi nabízených mobilních telefonů – jejich cena je stejně velká, jako pořizovací cena notebooků, díky kterým lze vydělávat peníze, a to díky možnosti vykonáváni práce z domova.