Blog

Vyřiďte si svou půjčku tam, kde vám vyjdou vstříc

By 8. 1. 2020

Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Člověk si nevybere, co mu život přinese, a tak se může stát, že jeden prodělá takové životní veletoče, až se mu z toho pořádně zatočí hlava. Ze dne na den vám může spadnout dům, můžete vytopit sousedy pod vámi anebo vám může vyhořet kuchyně. I takové katastrofy se stávají a jedná se právě o ty situace, kdy můžete mít naspořeno, kolik peněz chcete, ale pravděpodobně vám taková finanční rezerva nebude stačit k pokrytí všech škod a k nápravě nastalého stavu.
symbol měny euro.jpg
Co naplat, jedná se o typickou situaci, která zpravidla skončí tím, že si takto postižený člověk vezme půjčku. Jen málokdo z těch, co jsou pojištěni, totiž nakonec nějaké peníze od pojišťovny uvidí, a když, tak to jistě nebude horentní suma. Každý, kdo už podobný případ zažil, by vám o tahanicích s pojišťovnou mohl barvitě vyprávět.
skupinové šetření.jpg
Pokud vám tedy nezbyde jiná možnost, než si vzít půjčku, pak ji s největší pravděpodobností budete chtít uzavřít v bance. Je to svým způsobem určitá jistota, lidé banky vnímají jako solidní instituce, které je svými úroky neumoří, a které mají nastaveny slušné podmínky.
Jenže potíž je v tom, že s bankami se to má podobně jako s pojišťovnami. Zatímco pojistit se necháváme, abychom získali pojistku, když dojde na lámání chleba, tak půjčku si bereme, když potřebujeme peníze k řešení nějaké hodně finančně nákladné situace, kdy nám naše vlastní finance nestačí. Nicméně tak jako pojišťovna, tak i banka se obvykle snaží ze své pomoci vyvléknout, jak jen to jde. Pojišťovny tak hledají důvody, proč by vám neměly pojistku vyplatit a banky hledají důvody, proč by vám neměly nic půjčit. A kdo chce, ten si důvod vždycky najde, třeba takový, že máte nízký příjem, a proto byste nebyli schopni splácet. Mnohdy je proto mnohem snazší, vyřídit si hypotéku bez příjmu v nebankovní společnosti a neztrácet tak čas a nervy, které potřebujete na důležitější věci.

Comments are currently closed.