Porucha sexuální funkce, údajně potkala během života každého druhého muže. S přibývajícím věkem je tento problém stále četnější. A znáte to pořekadlo: „ Není impotentních mužů, jen nešikovných žen.“ Určitě tato prastará moudrost vznikla v hlavě nějakého muže. Asi to pro něj bylo snadnější, svůj problém s potencí svedl na partnerku. Kdyby to ovšem bylo tak jednoduché, stačilo by, aby si muž ženu patřičně nacvičil, aby získala potřebnou šikovnost, popřípadě ženu vyměnil a bylo by po problému. Sexuologové by přišli o část úvazku. Na operačních sálech, kde se operovávají mužům různé protézy, by vznikly volné časové prostory. Takže bohužel, ani šikovné ženské ručky nejsou zázračné a potřebnou erekci někdy prostě nevykouzlí.

porucha erekce

Musíte se zamyslet nad původem vaší poruchy. Důvody můžeme totiž rozčlenit do dvou hlavních kategorií. První je důvod psychický a druhý organický. U důvodu psychického je velká naděje, že se váš problém časem sám upraví. Pokud tedy dojde k vašemu zklidnění a odstranění psychického spouštěče. I to bývá často dost obtížné. Pokud dojde k prvnímu selhání z důvodu vaší nervozity, nebo přepracování, často vás toto selhání zasáhne tak, že oslabí ještě vaše sebevědomí, takže při dalším pokusu se k vašemu stresu ještě přidá obava z opětovného selhání. Chtělo by to opravdové zklidnění a sounáležitost partnerky. Druhý důvod organický je poněkud závažnější, protože erekce je složitý proces, který podléhá více faktorům. Dost častou příčinou poruchy erekce Eresin.cz bývá i kombinace těchto dvou příčin.

porucha erekce

Pokud jsme začali se ženami, ještě se k nim vrátíme. Pokud muž začne mít problémy s nedostatečnou erekcí, které se stále opakují, může si žena myslet, že ji už dostatečně nemiluje, nebo je jí nevěrný. Vnímá ztopoření penisu tak trochu jako projev náklonnosti, asi jako pomrkávání, kterým muži dávají často ženám najevo svůj zájem. Nemusí vůbec tušit, že ztopoření penisu je na vaší vůli naprosto nezávislé. Je tedy čas začít problém řešit. Nejprve stačí zkusit přírodní přípravky a doplňky stravy, které jsou volně dostupné, pokud by nebyl znát efekt zlepšení, je na řadě návštěva lékaře.