Muž je pokládaný za hlavu rodiny. Jeho nepsaným, ale už přežitým úkolem je postarat se o rodinu, a to především z materiální stránky. Proto je většina mužů nucena mít takovou práci, která je sice více než dobře placená, ale obnáší i hodně cestování a nepřítomnosti doma, kde je jeho rodina.
držet zavazadlo

Jaký vliv má práce mimo domov na rodinný život?

Pokud pracujete mimo domov, a to tak, že hodně cestujete a nebýváte často doma, může to být pro vás i těžká rodinná situace. Vaší ženě bezpochyby váš finanční příjem, který nosíte domů lichotí a je za něho ráda, ale pocit samoty a nepřítomnost s dětmi, vám vyčítat pravděpodobně bude až do doby, než s tou prací skončíte. Pro správné fungování a nastolení pohody u vás doma je podstatné to, abyste si předem určili pravidla a řekli si o tom, co vše vaše práce obnáší. V tomto případě skutečně nemůžete mít všechno a věnovat se naplno rodině a práci se vám dařit určitě nebude. Musíte se všichni doma smířit s myšlenkou, že na rodinné výlety si zajdete jen jednou za čas a na veškerou péčí o domácnost a děti bude muset vaše partnerka stačit sama. Jedině s pozitivním přístupem si pak budete moci užít chvilky, které strávíte spolu doma a takové chvíle, budou samozřejmě pro vás pak velmi vzácné.
burzovní makléř

Nevěra a odcizení – i to se někdy stává

Některé páry však neustojí fakt, že jsou od sebe partneři odloučení a bývají často sami. Když je vaše partnerka většinu času doma sama, může mít pocit prázdnoty a nenaplnění její představy o tom, co vše vztah obnáší. I tak vzniká nevěra, která je někdy na denním pořádku. Vy, z pozice těžce pracujícího a vytíženého člověka, který sice vydělává slušné peníze, ale domů chodí jen minimálně můžete podlehnout stejnému pokušení i na vaší služební cestě. Třetí osoba však ve vztahu nikdy nedělala dobrotu a v případě, že žijete dvojím životem byste měli zvážit, jestli vám za to vaše práce stojí a nechcete mít raději úplnou a šťastnou rodinu, se kterou prožijete váš čas tak, jak všichni její členové potřebují.