0čekávali jste od manželství lásku a věrné milování a po deseti dvaceti letech společného soužití cítíte, že vám život protéká mezi prsty, jste nespokojeni a partnerský vztah už vás nenaplňuje tak, jak jste si před lety představovali? Nebo nastala situace, kdy vaše dospělé děti opustily rodinné zázemí, rozlétly se do světa a vy zažíváte syndrom opuštěného hnízda. Ztratili jste radost ze života, přepadají vás pocity smutku, méněcennosti, jste hádaví?

manželé problém

Pak je nejvyšší čas navštívit manželskou poradnu praha Drahomirasinova, kde vám podají pomocnou ruku a budou se vám a vaší nově nastalé situaci v rodině věnovat. Pohled nezúčastněné osoby, která vám předestře možné řešení a vyvede vás ze smutku, je to nejlepší, co můžete udělat, když se nedokážete od beznadějného stavu oprostit. Nenechávejte přijít deprese, pak se člověk těžko dostává znovu na povrch. Jestliže cítíte prázdnost a ani váš partner či partnerka vám nedokážou pomoci a rozptýlit vás, nic vás nebaví a nezajímá, vyhledejte pomoc odborníka.

dvojice rozhovor

Manželská a partnerská poradna poskytuje psychoterapeutická sezení jednotlivcům, rodinám anebo dvojicím, které se dostaly do bezvýchodné situace a je nasnadě, že potřebuji pomoci, podat náhled a vytvořit někdy i nové návyky a změnu postoje. To nebývá lehké, ale za pomoci profesionála a vaší snahy chtít danou situaci změnit, jsou předpoklady zdárného konce. A s tím souvisí i tréninkové metody, jak zvládat a získat kontrolu nad svými emocemi, které s vámi „mávají“ – jak ovládnout vztek, jak pracovat s napětím a strachem, které vás ochromují. Naučíte se metody a dovednosti, jak se chovat ve vypjaté emoční situaci, ba co víc – jak jim předcházet tak, aby vůbec nenastávaly.

To všechno chce ale čas a hlavně vaši spolupráci. Jakmile se rozhodnete měnit své dlouhodobé zakořeněné návyky, které vás až do této doby ovládaly a necháte se vést profesionálem, poznáte, že život je krásný a má vám a vy jemu stále co nabídnout.