Sluneční brýle https://www.luxbryle.cz/ představují slušivý módní doplněk a zároveň chrání naše oči před prudkým sluncem, který je může nenávratně poškodit. Řada lidí ale jejich výběr velmi podceňuje. Při jejich výběru se totiž většina lidí orientuje podle designu či ceny, rozhodující jsou ale i další faktory, které možná na první pohled nejsou vidět. Jaké jsou tedy nejčastější chyby, kterých se dopouštějí lidé při koupi slunečních brýlí?

Sluneční brýle

Mnoho lidí nechává koupi slunečních brýlí na poslední chvíli před cestou na dovolenou. Ovšem to je ještě jedna z těch lepších variant. Mnozí jejich nepřítomnost často zjistí až v cílené destinaci a tak se rozhodnou pro koupi na některém z místních trhů. Brýle vypadají dobře a zároveň jsou za velmi příznivou cenu. Co víc si přát?! O takových brýlích je pak jen těžko možné něco zjistit. Ideální volbou jsou samozřejmě optiky, kde máte po ruce odborníka, který vám s výběrem může poradit. Dnes je ale možné kvalitní sluneční brýle nakoupit i na řadě e-shopů, kde jsou pořizovací ceny mnohdy k zákazníkům přívětivější.

Muž s brýlemi

Sluneční brýle s ohledem na UV filtr

Pro většinu lidí jsou sluneční brýle i módním doplňkem, proto na ně i tímto způsobem pohlíží při výběru v obchodě. Jenže sluneční brýle by měly především poskytovat oku dostatečnou ochranu před UV zářením, které je pro oči škodlivé. Kvalitní sluneční brýle by měly disponovat UV filtrem alespoň 400 nanometrů. Ty představují hranici, kdy je schopný filtr pohltit téměř 100% škodlivého slunečního záření. Sluneční brýle by měly obsahovat i dostupné informace o kategorii a typu ochranného filtru. Povětšinou se jedná o kategorii v rozmezí od 1-4, přičemž 1 je nejnižší. Ochrana 1 a 2 má spíše designový efekt, přičemž oko ochrání jen minimálně. Nejčastěji používaný stupeň 3 je pro oko ideální a hodí se třeba i při řízení automobilu.