Město samotné má své podmanivé kouzlo, pokud jsou tato místa pro vás neznámým pojmem, měli byste svůj nedostatek napravit a podniknout do této oblasti alespoň krátký výlet. A v některé z místních restaurací, kaváren nebo čajoven pak můžete plánovat cestu do některého z ukrytých zákoutí jihočeské metropole, anebo se vydat za její hranice. My bychom vás rádi upozornili na několik nepříliš známých míst, přesto zajímavých a atraktivních.
hluboká nad vltavou střecha

Cyklostezka podél Vltavy

Tou bychom asi měli začít. Velice příjemná, široká asfaltová pěšina podél levého břehu směřuje po proudu řeky z budějovického centra až k zámku Hluboká nad Vltavou. Potkáte se tu s mnoha bruslaři nebo rekreačními cyklisty, cesta vede neustále po rovině a tak se po ní můžete směle pustit i s malými dětmi. Zámek Hluboká je odtud vzdálen pouhých 10 kilometrů.
české budějovice

ZOO

V Hluboké nad Vltavou, na okraji Munického rybníka, byla vybudována unikátní zoologická zahrada s celoročním provozem. Většina zvířat je umístěna do venkovního výběhu, velice zajímavé je sledovat v době odstřelu divokých kachen, jak se tito chytří ptáci ukrývají v areálu ZOO před lovci na posedech u břehu rybníka. V pavilonu divokého ptactva se pak mísí s mnoha cizokrajnými druhy a je tu doslova plno.

Jaderná elektrárna Temelín

Při vyslovení termínu jaderná energetika některým lidem běhá mráz po zádech, přesto je možné se o tomto fenoménu něco dozvědět z expozice věnované jaderné energii. Naleznete ji nedaleko chladicích věží v zámečku Vysoký Hrádek. V jeho těsném sousedství se bude určitě líbit dětem i dospělým okrasný park s ptačí stezkou a motýlí loukou.
cesta v parku

Vodácký kanál Lídy Polesné v Českém Vrbném

Podél levého břehu Vltavy v Českém Vrbném můžete zavítat k umělému vodnímu kanálu a dokonce si objednat jízdu na divoké vodě mezi brankami, buď na raftu, nebo na kajaku. Nepopleťte si však České Vrbné a Suché Vrbné – to je naopak východní městskou českobudějovickou čtvrtí.