Není to práce pro každého

V současné době probíhá reklamní kampaň za získání zájemců o učební obory instalatér (plynař a topenář). Začíná se totiž vytrácet toto řemeslo z hledáčku mladých lidí, kteří se orientují na humanitní směry, a když už upřednostní obory technického rázu, nejčastěji se týkají IT zaměření. Ačkoli mají instalatéři stále mnoho pracovních nabídek a nestává se, že by nebyli vytížení i v době ekonomické recese, není to řemeslo pro každého.

montáž baterie

Je velmi náročná na znalosti a potřebné praktické dovednosti, je to navíc práce „s médii“, vodou a plynem, tedy s těmi, které vám neodpustí jedinou sebemenší chybičku. Sehnat kvalitního, tedy dobrého instalatéra Praha, na úrovni, který v oboru drží krok s technickým vývojem, odvádí perfektní práci a je spolehlivý i co se týče termínů, není dnes vůbec jednoduché. Začíná se to projevovat podobně, jako za socialismu, kdy bylo práce dost, ale, jak se říká „nejsou lidi“. Přitom tento problém není jen v tuzemsku, ale týká se jak většiny států Evropy, tak i zbytku světa.

kleště sikovky

Přitom mnozí z nás si sami nedokážou poradit s opravou nebo rekonstrukcí či instalací vodovodních rozvodů, nemluvě o topenářských pracích a záležitosti plynových spotřebičů, kde musíte mít potřebnou kvalifikaci, a kde také může dojít k velmi nebezpečným situacím (úniky plynu, požáry, výbuch atp.) Máte-li tedy dobrý tip na zkušené řemeslníky a jste přesvědčeni, že odvádí mistrovské výkony, udržujte s nimi kontakt, podobně jako to děláte např. u dobrého zubaře.

Instalatér se může hodit nejen pro situace dopředu plánované a očekávané, jako jsou montáže a instalace v rodinných domech, v bytech, ve firmách, skladech, na úřadech atd., ale také v havarijních situacích, kde jde v některých případech o velké majetkové škody nebo dokonce o život. Proto je možné také využívat nonstop havarijního servisu, na takové linky se nezdráhejte volat okamžitě, jde-li o úniky plynu, stejně tak můžete volat i o víkendu, jestliže situace vyžaduje rychlý, včasný zásah.